Déčko udělalo radost Úbislavicím

Středeční výlet do blízkých Úbislavic, kde by se podle tabulky měli pro náš tým „D“ nacházet nějaké body, se nepovedl. Kvůli stálému zranění Tomáše Vydry zaskočil zachraňovat situaci Míra Vavrinec a zbytek sestavy byl tradiční: Jirka Stuchlík, Dominik Štefan a Jaromír Hanuš.

Po rozehrání začal zápas úvodními čtyřhrami, což bylo pro novopacký tým, který je zvyklý na prostornou tělocvičnu, asi jako když strčíte slepému hůl do kbelíku. Míra s Dominikem podlehli dvojici Jirka Morávek – Pavel „Mazák“ Erlebach 0:3 (sety sice 8,9 a 9, ale to nám je platné jako vládní vojsko v Itálii), Jirka s Jardou neudrželi vedení 2:0 nad dvojicí Pavlína Plecháčová – Jaromír Erlebach a prohráli v pátém setu 11. Stav byl tedy 2:0 pro hosty a my jsme měli co napravovat. Toho se nejlépe zhostil nejmladší člen našeho týmu Dominik, který dokázal porazit zkušeného Jirku Morávka i s jeho nepříjemným „anťákem“. Na to ale na vedlejším stole odpověděl Mazák, který překvapivě zřídil Jirku Stuchlíka jak prase cvičky 3:0. Zaskakující Míra Vavrinec dokázal porazit Jardu Erlebacha, ale překvapený Jarda Hanuš, kterému povolila Pavlína Plecháčová také jenom jeden set, svůj zápas prohrál. Po prvním kole tady stav 4:2 pro Úbislavice. Ve druhém kole dokázal zvítězit pouze Dominik, který přehrál Mazáka 3:1. Zbytek týmu kolektivně prohrál se svými soupeři bez získání jediného setu. Prohrávali jsme tedy už 3:7. Další body pro nás přidal výborně hrající Dominik, na jehož formu doplatil tentokrát Jarda Erlebach. Vzápětí se k přidání bodíku ztopořil i Jirka Stuchlík, který porazil Pavlínu Plecháčovou po bitvě 3:2. Stav zápasu 7:5 pro soupeře nám dával alespoň jiskřičku naděje na vítězství, nebo alespoň plichtičku. Míru Vavrince čekalo ale velké sousto v podobě Jirky Morávka, který zvítězil 3:1. Jarda Hanuš uhrál svůj první bod proti Mazákovi a skvěle hrající Dominik přidal i ve svém čtvrtém zápase bod. Prohrávali jsme tedy už jenom o bod a za stavu 8:7 pro Úbislavice jsme doufali, že snad remíza dopadne. Dopadli jsme ale my! Na hubu a dost tvrdě, protože ani Jirka Stuchlík proti Morávkovi, ani Míra Vavrinec proti Mazákovi nedokázali zvítězit a uhráli pouze setík. Vítězství domácích bylo tedy jasné a rezignovaný Jarda Hanuš, který sice vyhrál první set nad Jardou Erlebachem, si své jednosetové vedení strčil za klobouk a odevzdaně prohrál 4,2 a 2. Celkovému vítězství Úbislavic 11:7 přihlížel neohroženě z pódia i novopacký Jakub Oravec, který pořídil během zápasu i hodnotné videomateriály pro případný rozbor naší hry. Spokojený může být Dominik, který v Úbislavicích nenašel přemožitele. Jirka Stuchlík doplatil na nutnost většího prostoru v herně, aby mohl naplno využít své záludné spiny, a tak z toho byl pouze jediný bod. Míra Vavrinec se jako náhradník snažil a svůj bod soupeři urval. Jarda Hanuš by jako kapitán týmu měl jít větším příkladem a s jedním bodem se moc chlubit a ukazovat nemůže. V pátek 21.11. nás čeká doma družstvo z Lánů, tak doufáme, že se nám povede lépe.